search

Innowacyjne metody terapii pacjentów w technice uwalniania mięśniowo-powięziowego MRT

1 030,00 zł
Brutto

Monika Ośko

piątek 4 października 2024 r. godz. 9 - 16

Szkolenie musi być opłacone nie później niż 30 dni przed datą szkolenia!!!

Ilość
Zapisy trwają

Odbiorcy: lekarze, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci pracujący z obszarem jamy ustnej i z blizną

Temat: Innowacyjne metody terapii pacjentów w technice uwalniania mięśniowo-powięziowego MRT

Metoda z użyciem techniki uzyskała opinię innowacyjności na poziomie międzynarodowym, grant unijny 2022 "Bony na wsparcie innowacyjności dolnośląskich przedsiębiorstw".

Program:

- budowa topograficzna dna jamy ustnej i języka, tkanki łącznej spajającej (MCT), tempo wzrostu języka

- strategie pozyskiwania pozycji spoczynkowej języka na podniebieniu

- co z tym wędzidełkiem języka? anatomia topograficzna wędzidełka niemowląt i dorosłych w oparciu o najnowszą wiedzę bazującą na badaniach świeżych zwłok ludzkich,

- niezrozumienie w sprawie wędzidełka języka prezentowanego jako podśluzówkową strukturę tkanki łącznej w linii pośrodkowej, "maszt", "opaskę", "strunę",

- sprzężenie zwrotne mechanizmów neuro-fizjologicznych prowadzące do spięcia powięzi dna jamy ustnej i języka ograniczające ruchomość u pacjentów z prawidłową budową,

- frenulotomia, a frenulektomia omówienie różnic zabiegowych, prezentacja materiału filmowego. Czy istnieją podstawy do wykonywania zabiegów frenulektomii i frenuloplastyki języka u dzieci w okresie wzrostu? Technika klasyczna i z wykorzystaniem lasera (zalety, ryzyko),

- fizjologia procesu gojenia po zabiegu,

- rola czynników wzrostu fibroblastów i komórek satelitarnych mięśni, strategie nastawione na ich stymulację,

- zasady pracy z blizną świeżą i starą 

- prezentacja przypadków (zdjęcia i materiał filmowy)

- prezentacja narzędzi do uwalniania mięśniowo-powięziowego, 

Podczas szkolenia każdemu uczestnikowi zostaje wypożyczone narzędzie, aby umożliwić zapoznanie się z zasadami użytkowania i przetestowania na sobie - prosimy o zabranie swojego lusterka stojącego.

Po szkoleniu uczestnicy uzyskują certyfikat uprawniający do pracy z narzędziami do uwalniania mięśniowo-powięziowego w wersji bez pomiaru siły nacisku oraz w wersji z pomiarem siły nacisku.

Uwaga: prezentowana wiedza i materiał podczas szkolenia, częściowo pokrywa się z treścią przekazywaną podczas szkolenia modułowego MFS.

Prowadząca

Monika Ośko, MFS Ambasador, Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Miofunkcjonalnej

Lekarz stomatolog, ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu, wyróżniona medalem uczelni, studia podyplomowe z ortodocji - Universita ' Degli Studi di Siena. Najważniejsze tytuły i uprawnienia: 

  • Master Universitario di Secondo Livello in Ortognatodonzia Clinica Avanzata,
  • Ortodontic Senior Instructor of International Board of Orthodontics,
  • Diplomat of International Board of Orthodontics.

Autorka publikacji w Forum Ortodontycznym,  Ortodoncji w Praktyce, Forum Logopedycznym. Współautorka - koncepcja fabuły i konsultacja medyczna trzech bajek terapeutycznych dla dzieci z cyklu " Bajeczki doktoreczki" („Zgryzek i przyjaciele - Mamy nosa do oddychania”, „Uwolnić Frenulo”, „Bajka Gryzjka”). We współpracy z profesorem Jose Duranem von Arx, dr n. zdr. Mirą Rządzką stworzyła ortodontyczny program prewencyjny filozofii MFS „ Rosnę pięknie, rosnę zdrowo”. Jego edukacyjne przesłanie prozdrowotne skierowane jest do lekarzy i do najważniejszego środowiska – rodziców.

W styczniu 2022 założyła Polskie Towarzystwo Terapii Miofunkcjonalnej, którego celem jest podnoszenie poziomu lecznictwa w zakresie terapii miofunkcjonalnej, ortodoncji czynnościowej i kolejnych sekwencji prowadzących do zdrowia pacjenta oraz  integracja środowisk związanych z tą tematyką. Organizuje i prowadzi szkolenia o tematyce ortodontycznej i miofunkcjonalnej dla lekarzy, neurologopedów, fizjoterapeutów (Szkolenie Modułowe MFS, Technika uwalniania mięśniowo-powięziowego MRT w praktyce specjalistów pracujących z obszarem jamy ustnej i z blizną).

Autorka innowacyjnego narzędzia do techniki uwalniania mięśniowo-powięziowego  i przeciwdziałania procesowi bliznowacenia. Szczególnie specjalizuje się w tematyce zastosowania stymuloterapii (użycie stymulatorów MFS) w kontroli i ukierunkowywaniu harmonijnego wzrostu twarzoczaszki. Diagnoza i leczenie w oparciu o hierarchię funkcji motorycznych jamy ustnej stworzoną w ramach filozofii MFS autorstwa prof. Jose Durana von Arx z Uniwersytetu w Barcelonie z udokumentowanymi przypadkami korekty wady zgryzowei oraz szkieletowej.

OSKO_MRT-WEDZIDELKO1
20 Szkolenia