O mnie

Witaj internetowy wędrowcze na moim blogu ! Nazywam się Włodzimierz Cioć. Jeśli interesuje Cię temat zajęć z udziałem psa zwanych dogoterapią, a w szczególności ich standaryzowanej przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne formy zwanej kynoterapią – to jesteś w dobrym miejscu.

Mam nadzieję, że z zainteresowaniem przeczytasz refleksje „kynozaura”, który choć sam nie prowadzi zajęć, to od 2003 r. „siedzi w temacie” próbując ułatwić życie tym, którzy chcą wykorzystać motywacyjny potencjał psa do pomocy innym. Aktywnie wspierałem zainteresowania mojej ówczesnej żony Hanny Wojciechowskiej zajęciami z udziałem psa w tamtych pionierskich czasach. Dzięki temu mogłem z bliska obserwować, uczestniczyć i współtworzyć dogoterapię, a później kynoterapię. Byłem członkiem założycielem Polskiego Związku Dogoterapii ( PZD ). Byłem prezesem Fundacji „Właśnie tak!” w czasach gdy była największą ogólnopolską organizacją dogo\kynoterapeutyczną. Współtworzyłem Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne ( PTK )  i byłem jego wiceprezesem do września 2010 r. Do maja 2013 r. wspierałem działania Zarządu PTK pełniąc funkcje: Sekretarza Rady Szkoleniowców, Eksperta ds. standaryzacji kynoterapii oraz Koordynatora ds. kontaktu z krajami Europy Wschodniej. Uczestniczyłem również w egzaminach psów terapeutycznych. Mam nadzieję, że jest to wystarczającą rekomendacją abym mógł wypowiadać się w kwestii zajęć z udziałem psa ( dogoterapia, kynoterapia itp.). Będą to wyłącznie moje prywatne opinie. Stąd też nazwa bloga „Kynoterapia IMHO” od IMHO -> ang. In My Humble Opinion -> pol. moim skromnym zdaniem, który uruchamiam sobie jako imieninowy prezent.

Od maja 2013 r. nie współdziałam już z Polskim Towarzystwem Kynoterapeutycznym.

Od 1 lutego 2015 r.  zmieniam nazwę bloga na Kyno IMHO ponieważ pies terapeutyczny i kynologia – nauka o psie – będzie od teraz głównym tematem.

1 odpowiedź na O mnie

  1. Pingback: Lietuvos kinologų draugija – Dogoterapijos seminaras pradedantiesiems

Dodaj komentarz