REKLAMIX

Usuwanie folii samoprzylepnych

Folia ploterowa, jeśli nie jest stara, zwykle daje się usuwać dużymi płatami. Wystarczy odkleić narożnik lub krawędź folii i delikatnie pociągnąć aby folia odchodziła od podłoża. Aby ułatwić sobie pracę można folię podgrzać np. suszarką. Czasami pozostaje na powierzchni klej. Można go usunąć cytrusowym środkiem czyszczącym 3M (pomarańczką), a resztki odtłuszczaczem.

Stara folia, szczególnie taka, która długo podlegała działaniu UV, zwykle kruszy się i odchodzi małymi kawałkami. Najczęściej z tym problemem spotykamy się na samochodach.
Są dwa sposoby aby ułatwić sobie pracę:
1. droższy lecz zwykle mniej pracochłonny - użyć żelu firmy 3M do usuwania folii pcv, który rozmiękcza folię i klej ułatwiając jej odklejanie.
2. tańszy lecz zwykle bardziej pracochłonny - należy podgrzewać folię w celu uplastycznienia kleju i używając plastikowej szpachli zeskrobywać folię. Ze względu na tępienie się krawędzi doskonale sprawdza się płytka z twardej pcv - mamy 8 krawędzi ! Praca nie jest lekka, ale usuwanie folii idzie zdecydowanie szybciej niż mozolne odrywanie po kawałeczku.
Klej pozostały po usunięciu folii można usunąć cytrusowym środkiem czyszczącym 3M (pomarańczką) i odtłuszczaczem.