REKLAMIX

Folie samoprzylepne

Istnieje wiele rodzajów folii samoprzylepnych. Nie będę zajmował się foliami do druku. Ograniczę się do przedstawienia folii samoprzylepnych do wycinania ploterem - folii ploterowych i specjalnych. Podstawowe rodzaje folii wyszczególnione są w menu obok. Tam też znajdują się bardziej szczegółowe informacje o ich przeznaczeniu i możliwościach stosowania.

Generalne zasady obróbki folii samoprzylepnych

Przeznaczone do oklejania podłoże musi być odkurzone i odtłuszczone. W przypadku lakierowania podłoże musi schnąć conajmniej 3 tygodnie lub być całkowicie utwardzone. Większość folii może być nakładana na sucho lub na mokro. W przypadku kleju na bazie wody przy klejeniu na mokro klej robi się mleczno biały, jednak po odparowaniu wody staje się znów bezbarwny. Aby nie stresować Klienta należy uprzedzić go o tym w przypadku klejenia na materiały przeźroczyste.

Monomerowe i polimerowe folie pcv dają się naciągać lecz ze względu na strukturę materiału posiadają mocny efekt pamięci, którego nie jest w stanie skompensować klej. Dlatego nie jest wskazane rozciąganie ich i oklejanie powierzchni obłych i z wytłoczeniami. Lepiej jest zastosować folię wylewaną. Przy nakładaniu na takie powierzchnie należy folię podgrzać aby ułatwić sobie dopasowanie do nierównej powierzchni. Po nałożeniu należy dodatkowo wygrzać folię w celu utrwalenia kształtu.