REKLAMIX

Folia ORACAL 641

ORACAL 641 - jest to ekonomiczna, monomerowa, ploterowa, folia pcv - przeznaczona do obróbki na ploterach tnących. Folia ploterowa różni się od sitodrukowej tym, że jest cieńsza i ma równomierną grubość. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz. Wewnątrz trwałość w zasadzie nieograniczona. Występuje z powierzchnią połysk i mat w każdym z 59 kolorów.

Stosowanie:

Przeznaczone do oklejania podłoże musi być odkurzone i odtłuszczone. W przypadku lakierowania podłoże musi schnąć conajmniej 3 tygodnie lub być całkowicie utwardzone. Folia może być nakładana na sucho lub na mokro. W tym drugim przypadku klej pod wpływem wody robi się mleczno biały, jednak po odparowaniu robi się znów bezbarwny. Aby nie stresować Klienta należy uprzedzić go o tym w przypadku klejenia na materiały przeźroczyste.

Folia ma biały papier podkładowy, jedynie folia biała ma błękitny papier aby widać było wycięte motywy po usunięciu zbędnej folii. Folia daje się naciągać lecz ze względu na użyte tworzywo (monomer pcv) posiada mocny efekt pamięci, którego nie jest w stanie skompensować klej. Dlatego lepiej nie naciągać jej. Jeśli już musimy to należy folię podgrzać aby ułatwić sobie dopasowanie do nierównej powierzchni, a potem dodatkowo już po nałożeniu w celu "utrwalenia" kształtu.