• Tylko online

Afazja motoryczna B3.1

38,00 zł
Brutto

Ćwiczenia dla pacjentów dorosłych po udarach, urazach, guzach mózgu i w otępieniach

Zeszyt zawiera specjalnie opracowane opowiadania dla dorosłych, które nie są infantylne treściowo i dostosowane są do różnego poziomu wykształcenia. Tekst zapisany dużą czcionką "pisaną" ułatwia czytanie pacjentom po udarze i osobom starszym czy niedowidzącym. Dla pacjentów z hemianopsją prawostronną - usytuowanie tekstu po stronie prawej w celu wymuszenia dociągania wzroku do strony z niedowidzeniem. 

Każde opowiadanie zakończone jest zestawem pytań aktywizujących do budowania dłuższych wypowiedzi. Dodatkowo dołączone są testy sprawdzające fluencję. 

Ilość
Jest dostępna

Książka zawiera zestaw materiałów do pracy z pacjentami dorosłymi po udarach, urazach mózgu oraz chorych z otępieniem. Ten zeszyt poświęcony jest głównie terapii transkorowej afazji motorycznej/ruchowej TAR, w której dominują trudności programowania dłuższych wypowiedzi. Zadania mogą być również zastosowane w przypadku afazji sensorycznej, oceniając przy pomocy pytań filtrujących zrozumienie usłyszanego tekstu. W przypadku pacjentów z otępieniem zeszyt B3.1 pozwoli na poprawę fluencji słownej, ćwiczenie pamięci oraz aktywizowanie mowy czynnej. W celu ułatwienia pacjentowi samodzielnego czytania tekstu, opowiadania drukowane są specjalnie dobraną, powiększoną czcionką.

Autorka: Marlena Puchowska

Seria: Życie po udarze

Tytuł: AFAZJA MOTORYCZNA. Ćwiczenia dla pacjentów dorosłych po udarach, urazach, guzach mózgu i w otępieniach. Zeszyt B3.1

ISBN: 978-83-930890-79

Format: 21*30 cm

Ilość stron: 56

Życie_po_udarze: B3.1