Od słowa do zdania - Mężczyzna
search
  • Od słowa do zdania - Mężczyzna

Od słowa do zdania - Mężczyzna

180,00 zł
Brak podatku

Pomoc "Od słowa do zdania - Mężczyzna" do wyboru: wersja standardowa lub magnetyczna - element autorskiego zestawu pomocy Marleny Puchowskiej "Życie po udarze".

wersja wykonania: standardowe
Ilość
Dostępne

 

Regulamin sklepu

 

Polityka bezpieczeństwa

"Życie po udarze. Terapia afazji" to autorski zestaw materiałów stworzonych przez Marlenę Puchowską z myślą o terapii pacjentów dorosłych po udarach, urazach mózgu oraz chorych z otępieniem na oddziałach neurologicznych, geriatrycznych, rehabilitacyjnych, poradniach i gabinetach logopedycznych.  Pomoce mogą znaleźć zastosowanie także w Domach Seniora jako profilaktyczny trening funkcji poznawczych dla osób zdrowych.

Pomoc "Od słowa do zdania" występuje w dwóch wersjach: "Kobieta" oraz "Mężczyzna", z których każda ma dwa wykonania: standardowe i magnetyczne. Metalowe pudełko zawiera plastikowe płytki:

- 5 fotografii przedstawiających czynności dnia codziennego,

- zdania opisujące fotografie,

- zestawy pytań.

Zestaw dedykowany różnym rodzajom afazji bez względu na stopień nasilenia. 

Płytki można przemywać (ale nie szorować!) i dezynfekować. W wykonaniu standardowym płytki mają grubość ok. 2 mm, w wykonaniu magnetycznym są grubsze, co ułatwia manipulowanie nimi również osobom z niesprawnością chwytu. Wielkość dobór czcionki zapewnia dobrą widoczność i czytelność tekstu. Płytki magnetyczne służą do pracy na tablicy metalowej i dedykowane są  pacjentom leżącym lub mogącym przyjąć pozycję półsiedzącą. Lekkie pudełko metalowe cechuje trwałość i duża estetyka.

Opinia

Seria pomocy Marleny Puchowskiej pt. „Życie po udarze” to kompleksowy program terapii adresowany przede wszystkim do pacjentów z zaburzeniami mowy, dotkniętych powikłaniami udaru mózgu czy chorób neurodegeneracyjnych. Zaletą pomocy jest to, że dostosowane są do indywidualnych potrzeb i zainteresowań pacjenta, wymuszając pełne zaangażowanie, stymulując wybrane wyższe czynności układu nerwowego, co może przełożyć się na istotną poprawę w zakresie możliwości komunikacyjnych chorych. Atutem pomocy, bez wątpienia jest to, że dostosowane są do różnych poziomów niesprawności osób z zaburzeniami komunikowania się. Pomoce są czytelne dzięki zastosowaniu dużej czcionki. Zastosowanie opcjonalnie wersji magnetycznej, stanowi dodatkowy walor, dzięki któremu osoba leżąca może podejmować pracę bez konieczności pionizowania jej. Tego typu rozwiązanie oraz odpowiednio przygotowane zestawy stanowią innowację nie tylko na rynku polskim. Z uwagi na brak podobnych, dedykowanych osobom dorosłym zestawów terapeutycznych, przydatność i użyteczność pomocy w długoterminowej terapii mowy jest bezdyskusyjna. W mojej ocenie seria pomocy ze względu na swą oryginalność i uniwersalność powinna być obowiązkowa dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką - od terapeutów począwszy po rodziny pacjentów i znaleźć się na oddziałach neurologicznych, rehabilitacyjnych, poradniach logopedycznych oraz domach jako narzędzie przyczyniające się do poprawy jakości życia osób z afazją. Głęboko wierzę, że potencjał terapeutyczny tych pomocy znajdzie odzwierciedlenie kliniczne w postaci znaczącej poprawy funkcji poznawczych u chorych neurologicznych.

Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii

dr hab. Adam Wiśniewski, prof. UMK

Mężczyzna - standard
6 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.